Prezervatyvai – efektyvus būdas išvengti ligų

prezervatyvaiVakarų visuomenėje jau tapo įprasta manyti, kad gyvename beveik tobulame pasaulyje ir siaubingų užkrečiamų ligų protrūkis gali būti visiškai kontroliuojamas. Tačiau šiuo metu pasaulį sukaustęs Ebolos viruso pavyzdys yra tik įrodymas, kad ligos gali būti nevaldomos. Ne išimtis yra ir lytiniu keliu plintančios ligos. Paprasčiausias būdas nuo tokių ligų apsisaugoti – prezervatyvai.

Nuo seno suvokiama, kad sargiai naudojami tik apsisaugoti nuo neplanuoto nėštumo. Tačiau antroji jų funkcija – lytinių ligų stabdymas yra ne ką mažiau svarbi. Gal gyvenant Europoje ar JAV dar ne taip aktualu, tačiau Afrikos valstybėse – tai itin opi problema. Todėl įvairios pasaulinės asociacijos ir organizacijos skatina šių kontraceptinių priemonių naudojimą regionuose, kur gyvenama skurdžiau.

Tačiau net ir gyvenant Lietuvoje būtina diskutuoti apie lytiškai plintančias ligas. Ne paslaptis, kad atsitiktiniai lytiniai santykiai vis dažnesni ir lengviau užmezgami. Todėl jau niekam nėra keista, kai ryte pabudęs (ar pabudusi) gali nelabai pažinoti žmogų, gulintį šalia, nors aistringai praleidote vakarą ar naktį. Būtent tokiose situacijose ir patariama mylėtis tik su prezervatyvu, nes net iš išorės tvarkingas žmogus viduje gali nešiotis siaubingą virusą.

Mūsų šalyje situacija vis gerėja, kadangi net mokyklose ugdomas švietimas šia tema. Atsiranda diskusijų, kad lytinio švietimo pamokos būtų įtrauktos į privalomų išklausyti dalykų sąrašą tam tikrų klasių mokiniams. Tokiu būdu būtų ugdoma atsakingų jaunų žmonių karta, kuri sugebėtų visuomet tinkamai įvertinti situaciją. Tokius žingsnius reikia vertinti teigiamai, nes draudimais mėgautis gyvenimo malonumais tikrai nieko nepadarysime.

Kol galvojama, kaip skatinti žmonių sąmojingumą, rekomenduojama naudoti kontraceptines priemones, jei neplanuojate šeimos ir mylitės su atsitiktiniais partneriais. Būtent prezervatyvai yra vienai iš paprasčiausių ir efektyviausių kontraceptinių priemonių:: jie visiškai nekenkia sveikatai, lengvai galima nusipirkti tiek įprastose parduotuvėse, tiek internetu, yra sąlyginai pigūs.