Maisto papildai – patikimas būdas išlaikyti gerą sveikatą

maisto papildai

Dėl nesubalansuotos dietos, greitų užkandžių, nuolatinio skubėjimo, mes nesugebame gauti visų organizmui reikalingų maistingųjų medžiagų su maistu. Todėl, kiekvienam žmogui mitybos specialistai ir kiti ekspertai pataria kartu su maistu vartoti natūralių medžiagų pagrindu pagamintus maisto papildus. Kasdieninis maisto papildų vartojimas pagerins Jūsų savijautą, papildys mitybą reikalingomis medžiagomis, padės apsisaugoti nuo neigiamo mus supančios užterštos aplinkos poveikio.

Tam yra specialūs maisto papildai, į kurių sudėtį įeina antioksidantai, saugantys nuo aplinkoje susikaupusių, kenksmingų sveikatai laisvųjų radikalų. Antioksidantų, kurių pagrindiniai yra: vitaminai A, E ir C; vartojimas itin rekomenduotinas megapolių gyventojams. Ir kalbame ne tik apie užsienio šalių megapolius, Lietuvos didmiesčiai taip pat ženkliai užteršti. Vartodami maisto papildus galite atitolinti senėjimo procesus, prisidėti prie daugelio ligų profilaktikos, iš anksto užkirsdami kelią jų išsivystymui.

Maisto papildų funkcijos

Šias funkcijas trumpai pristatėme straipsnio įžangoje. Dabar pakalbėkime apie jas išsamiau ir nurodykime siauresnes maisto papildų naudojimo sritis. Visų pirma, nors maisto papilduose naudingųjų medžiagų (mineralų, vitaminų, aminorūgščių ir kt.) kiekiai matuojami miligramais, o kartais netgi mikrogramais, tačiau to pakanka, kad jie ne tik papildytų Jūsų mitybą, bet ir taptų papildoma gydymo priemone, vartojant tam tikrus vaistus, ar netgi beveik susivienodintų savo naudingumo lygmeniu su medikamentais. Derindami pastaruosius su papildais, Jūs galite sumažinti farmacinių preparatų vartojimo kiekius ar sumažinti jų sukeliamus šalutinius poveikius.

Taigi, kokios yra konkrečios maisto papildų vartojimo funkcijos:

  1. Profilaktinė – prisitaikymui prie supančios aplinkos ir galimų ligų profilaktikai;
  2. Sveikatinamoji – palaikanti organizmo sveikatos lygmenį;
  3. Atstatomoji – atstatyti organizmo sveikatos resursus, ilgai prasirgus ūmia ar lėtine liga, arba padėti organizmui atsigauti po kenksmingų sintetinių medikamentų ir/ar antibiotikų vartojimo.

Maisto papildai skirtingų sveikatos problemų sprendimui

  1. Jeigu Jums trūksta energijos:

Acetyl – L – karintinas ir Alfa lipoinė rūgštis

Šis derinys sustiprina mitochondrijų (dvimembranių organoidų, esančių ląstelėse ir atsakingų už energijos susidarymą jose) darbo efektyvumą.

  1. Jeigu kenčiate nuo sąnarių susidėvėjimo

Gliukozaminas ir chondroitinas

Tyrimais įrodyta, kad šios natūralios medžiagos randamos pačių sąnarių sandaroje ir palengvina artrito keliamus skausmus, pagerina sąnario mobilumą ir gali apsaugoti nuo sąnarių pažeidimų.

  1. Širdies ligos

Koenzimas Q10 (CoQ10)

Šis galingas antioksidantas palaiko sveiką kraujagyslių būklę, optimalų širdies raumens funkcionavimą ir neleidžia MTL (blogajam) cholesteroliui kauptis ant arterijų sienelių.

  1. Silpni kaulai

Vitaminas D ir kalcis

Jeigu neturite osteoporozės, galite patenkinti kalcio poreikius, valgydami aukštos kokybės pieno produktus, įtraukdami į savo dietą tamsiai žalios spalvos daržoves. Tačiau, kalcio įsisavinimui būtinas vitaminas D, todėl papildų vartojimas būtinas net maitinantis subalansuotai. Juk kalcis vienas sunkiausiai įsisavinamų elementų ir, be vitamino D, trokštamo rezultato nepasieksite.

Apibendrinkime maisto papildų vartojimo teikiamą naudą

Teisingai vartojami, atitaikius tinkamas dozes, atsižvelgiant į rekomenduojamą vartojimo laiką (kai kuriuos papildus geriau vartoti vakare ir, daugelį iš jų, – maisto metu), maisto papildai padės Jums užkirsti kelią galimiems susirgimams, suteiks papildomų energijos resursų Jūsų organizmui, pasitarnaus kaip nuo neigiamo aplinkos poveikio apsauganti priemonė.

Kai kurie iš jų, pavyzdžiui magnis ir vitaminų B grupė, – itin aktualūs šiuolaikiniam žmogui, nes padeda apsisaugoti nuo dabartinio gyvenimo būdo keliamo streso. Maisto papildų vartojimas turėtų tapti rutina. Žinoma, nepatariame juos gerti saujomis, tačiau protingai subalansuoti, pasitarus su gydytojais ar farmacininkais, kelių rūšių papildai gali ženkliai pagerinti Jūsų sveikatos būklę.