Afganistano valdžia į laisvę paleido 250 kalinių

KalejimasAfganistano valdžia į laisvę paleido anksčiau JAV sulaikytų 250 kovotojų, tikėdamasi, kad tai padės nutraukti 11 metų trunkantį konfliktą šalyje, remdamasi Gynybos ministerijos atstovu skelbia AP.

Pasak majoro Džalalo Udino (Jalal Uddin), į laisvę buvo paleista 80 kalinių. Šią savaitę iš viso į laisvę išeis 400 kovotojų, kurie buvo sulaikyti per operacijas prieš Talibaną ir kitas grupes.

„Mes esame įsitikinę, kad tai padės atnešti taiką Afganistane ir paramą vyriausybei“, – sakė majoras.

Afganistano Aukštoji taikos taryba, kuri siekia sudaryti taikos susitarimą su Talibanu ir kitomis kovotojų grupėmis, tikisi, kad per pastaruosius du mėnesius Pakistano į laisvę paleisti 25 talibų kaliniai padės įveikti konfliktą, o išlaisvintieji tarpininkaus derybų procese tarp Kabulo ir Talibano vadovybės.

JAV kariuomenė savo bazėje Bagrame, netoli Kabulo, laikė tūkstančius kalinių, tačiau nuo susitarimo su Afganistano valdžia praėjusių metų kovą daugiau nei 3 tūkst. kalinių perdavė afganistaniečių kontrolei. Prezidentas Hamidas Karzajus (Hamid Karzai) kritikuoja JAV pajėgas, kurios vis dar nelaisvėje laiko likusius kalinius, tačiau Vašingtonas įsitikinęs, kad afganistaniečiai nėra pasiruošę prisiimti kalinių kontrolės.