Populiariausi vaismedžiai

VaismedžiaiJei kas nors bandytų suskaičiuoti visas mūsų planetoje egzistuojančias augalų rūšis, skaičius tikrai būtų įspūdingas. Viena iš augalų rūšių yra vaismedžiai, kuriuos galime išvysti dažnoje sodyboje. O kokie yra patys populiariausi vaismedžiai?

Obelis

Obelys – bene patys populiariausi vaismedžiai. Vaisius, kurį veda šie vaismedžiai  jau nuo seno yra labai mėgstamas bei vertinamas mūsų tautiečių. Iš tiesų, obuolys yra labai vertingas vaisius – jame gausu ne tik vitaminų, bet ir kitų mūsų organizmui reikalingų medžiagų. Ne veltui yra sakoma, jog tereikia suvalgyti tik vieną obuolį per dieną ir pas gydytoją apsilankyti tikrai neteks. Šiandien šie vaismedžiai yra labai įvairūs, o obuolių gerbėjai pradžiuginami naujomis veislėmis. Paprastai obels vaismedžiai yra nereiklūs, tačiau iš vedamų vaisių galima gauti įvairiapusės naudos – jie tinka ne tik valgymui, bet ir džemo, kompoto, salotų, desertų gamybai.

Vyšnia

Uogos, kurias veda vyšnios vaismedžiai yra vienos mėgstamiausių lietuvių uogų ir savo populiarumu nei kiek nenusileidžia braškėms. Palyginti su obelų vaismedžiais, vyšnių vaismedžiai dažniau kenčia nuo įvairių ligų bei kenkėjų. Vis dėlto, įdėjus šiek tiek pastangų, galima mėgautis išties gardžiomis bei itin patraukliai atrodančiomis uogomis, kuriuos ypač tinka vyno, kompoto bei desertų gamybai.

Kriaušė

Kriaušių vaismedžiai – dažnas lietuviškų sodų augalas, vedantis geltonos – žalios spalvų sultingus vaisius. Populiariausios veislės yra: Nova bei Isolda. Paprastai kriaušių vaismedžiai puikiai tinka ekologiniam sodams bei yra atsparūs šalčiams, o vaisius veda nuo pavasario iki rudens.

Slyva

Slyva – dar vienas populiarus lietuviškų sodų vaismedis. Pastaruoju metu išvedama vis daugiau naujų veislių slyvų, tad šiandien jau galime išvysti pačios įvairiausios išvaizdos vedamų vaisių. Slyvos – vienas vertingiausių sodo vaisių, nešiantis didelė naudą žmogaus organizmui bei puikiai tinkantis įvairiems patiekalams pagardinti.

Trešnės

Trešnės savo išvaizda bei skoninėmis savybėmis labai primena vyšnią, tad nieko keista, jog dauguma žmonių, kurie mėgsta vyšnias, nusprendžia savo soduose pasisodinti ir trešnių. Vis dėlto, palyginti su vyšniomis, trešnės turi vieną pranašumą – uogos, kurias veda trešnių vaismedžiai, yra kur kas didesnės nei vyšnios.