Amžinosios vestuvių tendencijos

Nemaža dalis vestuvių tendencijų kinta praktiškai su kiekvienais metais: tiek šventės metu madingos spalvos, tiek įvairios pramogos šventės metu, tiek aksesuarai ir daugybė kitų detalių.  Bet šiame besikeičiančių tendencijų tarpe išlieka ir keletas konstantų, kurias galime vadinti netgi ir amžinomis, kadangi jų populiarumas neblėsta jau ne vieną dešimtį metų.

foxburginn.com nuotr.

foxburginn.com nuotr.

Baltos vestuvinės suknelės
Baltos suknelės – tas šventės akcentas, kurį matėme prieš šimtmetį ir vis dar matome dabar. Taip, keitėsi suknelių formos, keitėsi ir įvairūs prie jų derinami akcentai, bet pati suknelių esmė išliko. Ir nors šiomis dienomis vis dažniau atsiranda įvairių netradicinių pažiūrų moterų, kurios nusprendžia visiškai nekreipti dėmesio į vedybų aprangos tradicijas ir velkasi kažką visiškai naujo bei neįprasto, nepanašu, jog atsirastų vienokia ar kitokia konkreti vestuvinių suknelių alternatyva ar sprendimas, kuris galėtų nukonkuruoti tradicines baltas sukneles. Ir tai yra puikiai suprantama – vedybos yra viena iš tyriausių švenčių kiekvieno žmogaus gyvenime, o būtent tokį įvaizdį ir simbolizuoja balta vedybų suknelė.

Jaunosios nešimas per tiltą
Jaunosios nešimas per tiltą – vestuvinė tradicija, ypač išpopuliarėjusi XX a. metu. Ši tradicija populiarumu išsiskyrė ir senesniais laikais, tačiau būtent per pastarąjį šimtmetį ji paplito visame pasaulyje. Ir tai yra puikiai suprantama, kadangi jos simbolika tiesiog idealiai tinka šiai šventei – vyras, nešantis savo antrąją pusę nustatytu maršrutu, demonstruoja savo pasiaukojimą, kai tuo tarpu moteris, būdama jo glėbyje, skleidžia pasitikėjimo savo vyru žinią. Tai yra tie dalykai, kurie turi ypatingą svarbą ne tik vestuvių šventės metu, bet ir visame tolesniame poros vedybiniame gyvenime. Visgi, jos tęstinumas, panašu, jog pamažu atsiduria ties rizikos riba, kadangi vis daugiau vestuvių praranda savo žavesį bei simbolinę reikšmę, tapdamos paprasčiausiu didelės reikšmė neturinčiu momentu, ką lemia žmonių sumaterialėjimas, dėl ko tokia bei panaši simbolika vis dažniau yra ištrinama iš vestuvių scenarijaus, o joje atsiranda modernesnių šventės idėjų.

Bažnyčia
Bažnyčia – dar viena neatsiejama vedybų dalis, nesvarbu apie kurią konkrečiai religiją bekalbėsime. Ir nors ši tendencija gyvuoja kur kas ilgiau nei prieš tai minėtosios – žmonės vedybas įteisina religinėse įstaigose jau ne vieną tūkstantmetį, bet panašu, jog ši tradicija pamažu išnyks. Geriausias to įrodymas – vis mažėjantis religingų žmonių skaičius, ko pasekoje vestuvės bažnyčioje vis dažniau tampa ne kažkuo reikšmingu, o paprasčiausiu šeimos tradicijų paisymu ir tėvų norų įgyvendinimu. Taip, iki pat šiol labai nedidelė žmonių dalis atsisako vestuvių šventės šioje įstaigoje, bet kaip ir minėjome – dažniausiai tai yra daroma dėl vyresniosios kartos, o kai jos neliks, neliks ir priežasčių paisyti šių papročių. Tad galima nesunkiai nuspėti, jog jau po keleto dešimtmečių gali prasidėti ganėtinai spartus šios ilgaamžės tradicijos ir tendencijos nykimas iš vestuvių sferos jei nebus kokių nors pokyčių mūsų visuomenėje.