Vestuvių planuotoja: kaip atrodo jos diena?

vestuviu planuotojaKaip prabėga įprastinis jūsų darbadienis? Dažniausiai tai būna tiksliai apibrėžtas darbo ir poilsio laikas, „dislokacijos“ vieta, konkrečios užduotys ir panašiai. Kaip dirba tie, kurių tikslas – sukurti mums įsimintiną šventę, o konkrečiau – suorganizuoti vestuves?

Vestuvių planuotojoms, kaip ir kitiems asmenims, dirbantiems renginių organizavimo srityje, savaitgalis automatiškai nesisieja su garantuotu poilsiu, priešingai – būtent tada ir suplanuota daugiausia švenčių. Ypač tai pasakytina apie vasarą ir rudenį – metų laikus, labiausiai viliojančius jaunavedžius. Į kokius punktus dėmesį atkreipia savo dienotvarkę dėliojanti vestuvių planuotoja?

• Negali būti nedarbo laiko. Visi mes esame žmonės ir be poilsio gyventi negalime, tad darbas 24 valandas per parą ir 7 dienas per savaitę atrodytų prieštaraujantis logikai. Tačiau šioje srityje neįmanoma užsidėti lentelę „pirmadieniais – penktadieniais, nuo 8 iki 17 valandos. Būtent tada, kai kiti jau ilsisi po dienos darbų, pas šiuos specialistus darbas gali tik įsivažiuoti. Galima leisti sau naktimis nuo tam tikros valandos išjungti darbinį telefoną ar, atlikus visus numatytus darbus, pasiimti savaitėlę atostogų, tačiau reikia susitaikyti su mintimi, jog vestuvių planavimas kaip specialybė „nurėžia“ nemenką dalį asmeniniam gyvenimui skirto laiko.

• Komunikacija įvairiais kanalais. Informacijos paieška ar užsakymo pateikimas dažniausiai vyksta elektroniniu paštu ar telefonu, tačiau be realių susitikimų su užsakovais – jaunaisiais bei kitų paslaugų teikėjais apsieiti neįmanoma. Vestuvės – ne vien techninių detalių suderinimo procesas. Itin svarbu užmegzti artimą ryšį su planuotoja – tai įtakoja didelę dalį šventės sėkmės.

• Naujų užsakymų priėmimas bei prisiimtų planų įgyvendinimas. Jei vestuvių planuotoja, visuomenėje garsėjanti profesionalumu, užsakymų skaičiumi nesiskundžia. Suorganizuoti vestuves trunka nuo keleto mėnesių iki metų, tad svarbu įvertinti savo jėgas ir neprisiimti per daug užsakymų.

• Bendravimas su partneriais. Fotografai, floristai, patalpų nuomotojai, kirpėjai – vieni iš daugelio specialistų, dėl kurių paslaugų ir geresnių kainų tenka derėtis kasdien.

Taigi kaip atrodo vestuvių planuotojos diena? Nenuspėjama, įtempta, pilna naujų pažinčių, bendravimo, derybų. Jei darbas mėgstamas, patirtą nuovargį neabejotinai kompensuos teigiamos emocijos.