Stiliui pabrėžti – auskarai

auskaraiAuskarai yra kone seniausias moters papuošalas. Juos imta nešioti dar akmens amžiuje. Tuomet šie papuošalai buvo gaminami iš kriauklių, medinių pagaliukų, dailių akmenukų, geležies. Istorikai teigia, jog prekyba auskarais pradėta kone prieš septynis tūkstančius metu, istorijos šaltiniuose auskarus segi senovės egiptiečių, šumerų civilizacijų gyventojai. Tačiau tais laikais abejose ausyse nešiojami auskarai buvo prabangos ir turtų ženklas. Šiandien populiarūs madingi stilingi auskarai iš aukso ar kitų brangiųjų akmenų Europoje atsirado daugiau nei prieš tris amžius.

Auskarų populiarumą lemia prieinama kaina ir įvairus platus pasirinkimas. Gana panašiomis kainomis parduodami tiek elegantiški auskarai iš sidabro, tiek rankų darbo auskarai ar itin puošnūs auskarai smagiam vakarui. Pagrindinis kriterijus, renkantis auskarus – užsegimas. Ovalūs auskarai su anglišku užsegimu yra ypač populiarūs tarp jaunų merginų. Tai labai praktiškas ir patogus užsegimas, kuris patikimai užsifiksuoja ir net ilgi auskarai ar net dideli kvadratiniai auskarai laikosi puikiai ir neiškrenta net energingiausią vakarą. Tuo tarpu itališko užsegimo dėka auskarai yra puikiai užfiksuoti ir nejuda. Todėl su šiuo užsegimu dažniausiai parduodami lašo formos auskarai bei sunkūs apvalūs auskarai. Tokio tipo auskarų užsegimas stipriai užsifiksuoja, todėl jų ilgai nešioti nepatariama. Net po karšto vakarėlio labai svarbu šiuos auskarus prieš miegą išsisegti ir leisti ausims pailsėti. Gana išskirtinio tipo yra elegantiški auskarai – grandinėlės. Tai ypač dailūs auskarai, puikiai tinkantys prie palaidų plaukų ir drabužių atvirais pečiais. Šio tipo auskarai yra tarsi be jokio užsegimo, užtad itin patogūs nešioti bet kuriuo metu.

Istorija mena, kad auskarų pagrindinė funkcija visuomet buvo papuošti tik ausis. Iš čia kilęs ir pats auskarų pavadinimas. Tačiau keičiantis laikams, keičiasi ir mados vėjai. Šiandien auskarai veriami į pačias įvairiausias kūno dalis. Vieni populiariausių – auskarai į bambą. Tai dažniausiai jaunų merginų stiliaus dalis. Ši nauja mados tendencija buvo atnešta garsiųjų pasaulio pop žvaigždžių ir greitai paplito įvairiose šalyse. Šiandien bambos auskarai užima svarbią vietą auskarų prekyboje. Tai gali būti ne tik nedideli auskarai su cirkoniu, bet ir itin originalūs bei spalvingi įvairių formų auskarai, derantys prie įvairaus apsirengimo stiliaus.

Auskarų galima įsigyti ir internetu, pavyzdžiui Varle.lt el. parduotuvėje.

One thought on “Stiliui pabrėžti – auskarai

  1. Tikrai auskarų užsegimas turėtų būti vienas iš pirmųjų kriterijų renkantis auskarą. Man asmeniškai, tai būna labai gaila, jei pametu labai patinkantį auskariuką 🙂

Comments are closed.