Randai: svarbiausi faktai, kuriuos turite apie juos žinoti

randaiKuomet kalbame apie žmogaus sveikatą, galime išvardinti nemažai teigiamą atspalvį turinčių ir malonias mintis sukeliančių dalykų, pavyzdžiui, atpalaiduojantis viso kūno masažas, pavyzdinga mityba ar kasdienė mankšta, stiprinanti kojų raumenis. Tačiau lygiai taip pat egzistuoja ir kita pusė – dalykai, susiję su žmogaus sveikata ar išvaizda, sukeliantys negatyvias emocijas, pavyzdžiui, sifilis, randai, ypač didelio ploto apgamai ir pan. Vis dėlto, tai dar nereiškia, kad jei tam tikras dalykas kelia tik nemalonias emocijas, apie tai kalbėti nėra būtina – priešingai, tai daryti tikrai verta, nes tik turėdami tam tikros informacijos žinosite, kaip su tuo kovoti ar kaip to išvengti. Na, o šį kartą pačius svarbiausius faktus pateiksime apie randus.

Rando rūšys ir stadijos
Randai, kaip ir daugelis kitų, su žmogaus sveikata susijusių dalykų, yra skirstomi į tam tikra rūšis bei stadijas. Randų rūšys – normotrofiniai randai, hipertorfiniai randai, atrofiniai randai bei keloidiniai randai, tuo tarpu stadijos yra tokios: fibroblastinė stadija, skaidulinė stadija bei gelinė stadija.

Kas panaikins randą?
Randai egzistavo visais laikais, tačiau ne visada žmonės tam skyrė vienodą dėmesį: buvo laikai, kai į po įvairių traumų likusius randus nebuvo kreipiamas joks ypatingas dėmesys ir viskas būdavo paliekama taip, kaip yra, maža to, bėgant laiku, kai kurie randai patys šiek tiek pašviesėdavo, tapdavo mažiau pastebimais. Belieka tik atkreipti dėmes į tai, kad bėgant laikui, vis daugiau ir daugiau dėmesio pradėta skirti išvaizdai, tad ir randai natūraliai tapo tuo dalyku, kurį nusprendžiama panaikinti kuo dažniau. Tad kas juos panaikins? Jei norite, kad randas iš tiesų išnyktų, nedaryti nieko nėra geriausia išeitis –  bėgant laikui, tikėtina, kad randas šiek tiek pašviesės, tačiau neišnyks. Taigi, belieka tik ieškoti būdų, kaip randą sunaikinti: galima rinktis patarimus apie tai, kaip naikinti randus namuose (tačiau niekas negali garantuoti, koks galutinis rezultatas) arba rinktis kur kas patikimesnį variantą – vizitas pas specialistą yra bene geriausias pasirinkimas tokioje situacijoje. Būtent plastikos chirurgas, įvertinęs rando būklę, pasiūlys pačią geriausią išeitį.

O kokie pasirinkimai galimi dar?
Belieka tik pasidžiaugti, kad šiandien grožio bei sveikatos industrija yra pažengusi tiek, kad gali pasiūlyti ne vieną patikimą būdą kovai su randais, todėl belieka tik pasirinkti, kas labiausiai jums tinka. Galimos ir kitos išeitys, pavyzdžiui: cheminis šveitimas, paviršinis šveitimas, frakcinė termolizė. Maža to, vaistinėse bei kosmetikos parduotuvėse gali įsigyti ir profesionalių sukurtų priemonių, kurių dėka randą galėsite šviesinti ir namų sąlygomis.

Jokių fizinių dirgiklių
Jei jau taip nutiko, kad ant jūsų kūno yra vienas ar keli randai, kurių neįmanoma ar dėl kitų priežasčių negalite panaikinti, turite atminti ir dar vieną dalyką – negalimi jokie fiziniai dirgikliai. Jei turite randą, turit kontroliuoti ir savo elgesį – nebandykite jo užmaskuoti tam nepritaikytomis kosmetikos priemonės, nebūkite ilgai saulės atokaitoje arba pridenkite randą, nenaudokite šveitiklių, kurie galėtų sudirginti jau ir taip pažeistą odą,  stenkitės, kad ant rando nepakliūtų ir kitos priemonės, galinčios dar labiau  suerzinti odą, pavyzdžiui, kvepalai.