Patarimai balkono atnaujinimui

balkono atnaujinimasBalkone vasarą praleidžiame daugiau laiko negu įprastai, be to, tai matomiausia mūsų namų erdvė lauke, kurią regi kaimynai ir praeiviai, todėl norisi, kad čia būtų jauku ir gražu. Kaip įrengti ir atnaujinti balkoną neišleidžiant daug santaupų? Jei norite sukurti tiesiog tvarkingą balkono aplinką, nebūtina kviestis statybos meistrų. Šios erdvės remonto ir apdailos darbus galite nesudėtingai atlikti ir patys, sutaupydami daug pinigų. Nebent norite, kad viskas būtų padaryta profesionaliai ir be jokių nesklandumų, tuomet geriau viską patikėti profesionalams. Pateikiame patarimų, kaip įsirengti mielą, smagią erdvę, kurioje ryte galėsite sutikti kylančią ar vakare palydėti besileidžiančią saulę.

Neįstiklintas balkonas suteikia nemažai privalumų, tačiau ir reikalauja daugiau priežiūros, nes visa apdaila yra veikiama įvairių besikeičiančių gamtos veiksnių: lietaus, sniego, saulės, vėjo. Didžiausią neigiamą įtaką daro įvairūs krituliai, kurie ilgainiui ardo net betoną. Kaip geriausiai apsaugoti neįstiklinto balkono sienas ir grindis? Sienas įprasta dažyti, klijuoti plastikinėmis lentelėmis. Kiek rečiau pasirenkamas variantas – plytelių klijavimas. Deja, nors ir pasirenkami atsparūs drėgmei dažai, tačiau esant didelei drėgmei pelėsis netruks pasimatyti. Dėl to dažus reikia atnaujinti kas keletą metų, o norint geriausio rezultato – teks paplušėti kasmet. Jei balkonas neįstiklintas, nepamirškite, kad ant sienų taip pat greičiau kaupsis dulkės, purvas, todėl jas teks dažniau valyti. Jei balkonas išsikišęs iš namo pagrindinių konstrukcijų, tuomet būtinai įrenkite nuolydį, jog lyjant lietui vanduo turėtų kur nutekėti. Kitaip jis kaupsis viduje, įsigers į jungiamąsias sijas, ardydamas statybines medžiagas, paviršius. Mažiausiai drėgmė grindis veikia, kai jos išklotos linoleumu ar keraminėmis plytelėmis. Įstiklintas balkonas suteikia didesnę pasirinkimo laisvę tarp statybinių medžiagų, baldų ar dekoro detalių.

Įstiklintam balkonui gali būti pasirinkti bet kokie labiausiai patinkantys ir prie interjero derantys baldai. Ypač elegantiškai ir skoningai atrodo mediniai ar iš vytelių pinti gaminiai. Dažnai jie pasirenkami sodybai ar terasai dėl medžiagos artumo gamtai, tačiau balkone jie atrodys taip pat labai efektingai. Galima pasirinkti baldus su dažytomis vytelėmis ar skirtingais jų margintais raštais, be to, yra nemažas pasirinkimas iš vytelių pintų stalų su integruotu stikliniu paviršiumi. Nors atrodo, kad subtiliai kuklūs vytelių gaminiai yra trapūs ir nepatvarūs, tačiau jie pasižymi tvirtumu, ilgaamžiškumu. Rankų darbas visada suteikia daiktui tam tikrą vertę, prasmę, jis įgyja savo istoriją. Dėl to dažnai rankų darbo gaminiai perduodami iš kartos į kartą. Jei balkonas neįstiklintas tuomet svarbu pasirinkti aplinkos poveikiui atsparius baldus, kadangi jie bus veikiami lietaus, sniego, vėjo, tiesioginių saulės spindulių poveikio. Tokiu atveju geriausias pasirinkimas plastikiniai ar metalinio rėmo baldai, kurių minkštoji dalis gali būti nuimama. Jei norite sutaupyti vietos, pasirinkite sulankstomas kėdes ir stalą, kuriuos galėsite lengvai kur nors sutalpinti, prireikus daugiau vietos balkone.

Balkono papuošimui puikiai tiks gėlių kompozicijos, kurių rūšį reikėtų rinktis atsižvelgiant į tai, kiek laiko galėsite skirti jų priežiūrai, taip pat labai svarbu, kurioje pusėje (šiaurėje, pietuose, rytuose, vakaruose) yra balkonas. Kad pasiektumėte gražiausio rezultato rinkitės vienos rūšies pagrindines gėles, o mažesnes, ne tokias krentančias į akį, tarpų užpildymui. Jei turite daug daiktų ir laisvos vietos ant sienų, galima pasirinkti uždaras spinteles ar atviras lentynas. Nors manoma, kad pastarosios nėra praktiškas sprendimas, tačiau, jeigu jose tvarkingai sudėsime savo ar vaikų rankdarbius, draugų dovanotus ar iš kelionių parsivežtus suvenyrus, tuomet tai bus ir sienos puošmena, kuri sukels malonias emocijas.