Nedidelė virtuvė: kaip efektyviai išnaudoti visą jos erdvę?

grazi virtuveVirtuvė vaidina svarbų vaidmenį kiekvienos šeimos gyvenime: čia ne tik susirenkama pavalgyti, bet ir aptariami dienos įspūdžiai, pasidalijama pasisekimais, o kartais ir ne visai džiugiomis naujienomis. Be abejo, bendravimui, kada susirenka visa šeima, reikia ir pakankamai vietos. O ką daryti, jei virtuvė yra visai nedidelė ir joje prasikeisti ar šeimininkauti keliems žmonėms beveik neįmanoma? Be buto ar namo keitimo, tikrai yra ir kitų išeičių – svarbu tinkamai suplanuoti visą erdvę ir baldus.

Jei virtuvėje su šeima puikiai telpate, tačiau norėtumėte, jog ji vizualiai atrodytų didesnė, išeičių tikrai yra. Vizualiai patalpų erdvę padidina didesnis šviesos srautas, patenkantis pro namų langus, ir šviesios spalvos, naudojamos namų ar baldų apdailai. Taigi, siekiant įsileisti į virtuvę daugiau šviesos, verta pasirinkti didesnio išmatavimo langus nei įprasta, ypač, jei gyvenate nuosavame name. Pro didelį langą į namus pateks daugiau šviesos ir taip erdvė atrodys tikrai didesnė, be to, sumažinsite suvartojamos elektros energijos kiekį. Langų gamyba puikiai pasitarnauja įgyvendinant standartinius ar individualius užsakovų sprendimus. Tad, jei nusprendėte tiesiog pakeisti senus langus, ar turite netradicinių sumanymų, langų gamyba padės pasiekti norimo rezultato. Taip pat didesnės patalpos įspūdį suteiks veidrodžiai be sunkių, didelių rėmų, tinkamai išdėstyti šviestuvai, kurių šviesa nukreipta į skirtingas namų puses.

Realiai virtuvės erdvę galima padidinti, jeigu šalia turite sandėliuką ar balkoną, kurių beveik nenaudojate. Sujungus šiuos plotus virtuvė akivaizdžiai padidės. Jei reikės vietos susidėti daiktams, sujungtoje virtuvėje galima įrengti spintą, kurioje sudėsite reikalingus daiktus. Taip pat dažnas sprendimas – virtuvę sujungti su svetaine, kas išties labai patogu, ypač, jei mėgstate pasikviesti pasisvečiuoti artimuosius, draugus – nereikia toli nešioti maisto patiekalų, naudojamų indų. Jei tai atrodo labai nepraktiškas sprendimas, nes nenorite, kad kas nors matytų Jūsų virtuvę, tuomet galima įrengti pertvarą ar stumdomas duris. Šios, su gražia apdaila, gali tapti vienu iš namų akcentų.

Virtuvės baldai pagal užsakymą padės išspręsti nestandartinių virtuvių erdvės panaudojimo klausimą. Dažnai mažoms virtuvėms parduotuvėse sunku rasti tinkančius baldus, o dar sudėtingesnė užduotis, kad šie stipriai neperkrautų visos erdvės ir liktų pakankamai vietos laisvam judėjimui. Užsisakant baldus gamintojas stengiasi įgyvendinti kliento poreikius, suderindamas juos su gamybos technologijomis. Diskutuojant suprojektuojami geriausiai virtuvės patalpą atitinkantys baldai, kurie puikiai išpildo visą erdvę, tačiau jos neapsunkina. Baldų gamintojai žino įvairių gudrybių, kaip tinkamai įrengti mažą virtuvę, jog joje tilptų viskas, ko reikia. Virtuvės baldai pagal užsakymą suprojektuojami pagal individualius užsakovų poreikius, stengiantis kuo efektyviau išnaudoti visą patalpos, kuriai gaminami baldai, plotą. Gaminant spinteles svarbu, kad šios būtų iki pat lubų, nepaliekant tuščio tarpo, kuriame dažniausiai tik kaupiasi dulkės ar sudedami retai naudojami daiktai, nepuošiantys virtuvės interjero. Pagal individualius poreikius gali būti pagaminami baldai – transformeriai, kurie vienu metu atlieka kelias funkcijas, o nenaudojami gali būti kompaktiškai sudėti į numatytą vietą.