Vėdinamieji fasadai

vedinami-fasadaiKai statomas naujas namas, renovuojamas senas pastatas, svarbu atsižvelgti į tai kokio tipo fasado sistemą naudosite. Siūlome rinktis iš tinkuojamųjų bei vėdinamų fasadų. Trumpai apžvelkime vėdinamųjų fasado sistemų specifiką.

Tokio tipo fasadai naudojami norint sumažinti temperatūrų svyravimą patalpose visais metų laikais, kai labai šalta ir kai karštis mus pasiekia net namuose. Sausa šilumos izoliacija padeda išlaikyti namus šiltus žiemą, taip sumažindama Jūsų išlaidas. Vasarą, saulės šiluma atsispindi į išorinę fasado dalį.

Vienas didžiausių vėdinamos sistemos pliusų yra tas, kad konstrukcijoje pasišalina kondensatas susikaupęs pastato viduje. Fasado plokštes galite montuoti dviem būdais: horizontaliomis, atviromis siūlėmis, arba gali būti uždengtos profiliais, kurie taip pat pasitarnaus kaip puikus barjeras vėjui.

Karkasas, tai yra visa jo konstrukcija, pritvirtinama prie atitvarinės sienos ankeriais. Tokiu būdu per fasado plokštes perduodama apkrova pagrindinei laikančiajai konstrukcijai. UAB „Kečas“ rekomenduoja vėdinamųjų (arba kitaip vadinamų ventiliuojamųjų) fasadų konstrukcijoms naudoti  karkasus iš aliuminio profilių arba cinkuoto plieno. Vykdant apdailos darbus naudojami aukšto slėgio laminatai arba fibrocementinės plokštės. Siūlome fibrocementines plokštes rinktis iš „Latonit“ produkcijos, o laminatus – „Gentas“.

Vėdinamuosius fasadus renkamasi dėl daugelio privalumų. Pavyzdžiui, karštuoju sezonu jie saugo patalpas nuo aukštos temperatūros bei saulės spindulių. Ventiliuojamųjų fasadų plokštės yra atsparios drėgmei visus metus, todėl puikiai apsaugo naudojamas šiltinimo medžiagas – taip ne tik nepatiriate nuostolių, bet ir užtikrinate šilumos izoliaciją namuose.

Ventiliuojamieji fasadai yra atsparūs ugniai, tai reiškia, kad gaisro atveju liepsna neplis. Pasirinkę šio tipo fasadą užtikrinsite aukštos kokybės garsi izoliaciją.

Tokio tipo fasadai saugo nuo šalčio „tiltų“, susidarančių aukštų perdengimuose, aplink langus, išorinėje sienoje. Ventiliuojamieji fasadai įrengiami labai paprastai ir greitai, be to jų apdailą galite atlikti bet kuriuo metų laiku – net žiemą! Jie puikiai tinka senų pastatų renovacijai – be vargo pašalinami įtrūkimai, atnaujinamos suskilusios sienos, nelygumai.

Pasirinkę aukšto slėgio laminatus apdailai galėsite būti užtikrinti fasado ilgaamžiškumu – šios plokštės neblunka, nereikalauja specialios priežiūros yra atsparios oro sąlygoms.

Plačiau apie vėdinamuosius fasadus skaitykite: www.pirkstoga.lt