Spintos ir pagrindiniai jų tipai

SpintosJei įsikuriate naujoje gyvenamojoje vietoje, tuomet spinta turbūt nebuvo pirmasis baldas kurį nusipirkote. Tačiau drabužiai negali visą laiką likti dėžėse ir akimirka, kai reikia išsirinkti tinkamą spintą ankščiau ar vėliau vis tiek ateina. Šiame straipsnyje jums pateiksime keturis pagrindinius spintų tipus tam, kad jūs turėtumėte visą reikiamą informaciją spintos išsirinkimui.

Įprasta spinta

Tai pačios paprasčiausios spintos, kurias matote beveik kiekvienuose namuose. Tai nebrangus pasirinkimas tvarkingam drabužių laikymui. Šios spintos visuomet turi strypą pakaboms kabinti ir lentynas spintos apačioje, viršuje arba tiek vienur, tiek ir kitur. Šiek tiek brangesnės tokio tipo spintos apačioje gali turėti stalčius, o jų durys gali būti veidrodinės.

Didelės medinės spintos

Tokio tipo spintos irgi yra labai populiarios. Pagrindinis jų skirtumas nuo įprastų spintų yra tas, kad jos dažniausiai neturi nei stalčių, nei lentynų. Jų kainos varijuoja nuo žemų iki ypač aukštų – tai priklauso nuo to iš kokių medžiagų yra pagaminta spinta. Kaina taip pat priklauso nuo spintos dizaino ir kokybės. Tokios spintos ypač tinka kambariuose, kuriuose yra taikomi tradiciniai interjero sprendimai.

Sieninės spintos

Tai spintos, kurios yra įmontuojamos į nišas sienose arba užimančios erdvę šalia sienos (nuo vienos sienos iki kitos). Jos yra ypač patogios todėl, kad dažniausiai jose yra įmontuojamos slankiojančios durys. Dėl slankiojančių durų jums nereikia palikti erdvės durų atvėrimui, todėl kambario apstatymas tampa lengvesniu uždaviniu. Taip pat šios spintos labai puikiai įsilieja į kambario interjerą, nes jos yra labiau kambario architektūros dalis nei baldas.

Savarankiškai surenkamos spintos

Kitas variantas yra pirkti atskiras spintos dalis ir pasigaminti spintą pačiam. Nusprendę tai daryti, jūs susirinksite būtent tokio dydžio spintą, kokios jums reikia ir ji turės būtent tas funkcijas, kurių jūs norite. Taip pat į tokią spintą jūs galėsite įstatyti slankiojančias ar atveriamas duris – viskas bus jūsų fantazijos vaisius.

Individualiai užsakomos spintos

Tai pats puikiausias pasirinkimas ieškant tobulai jūsų norus atitinkančios spintos. Jei jūs tiksliai žinote kokia spinta tiktų jūsų namuose ir kokių funkcijų jums reikia, tačiau nerandate tokios spintos nei baldų salonuose, nei internete. Tuomet šis pasirinkimas yra būtent jums. Žinoma, spintos gaminamos pagal užsakymą kainuoja šiek tiek brangiau. Tačiau profesionalių baldžių pagaminta spinta visuomet bus geros kokybės – juolab, kad medžiagas taip pat pasirinksite jūs.

Spinta – drabužinė

Tai dar viena alternatyva tradicinei spintai – įeinamoji drabužinė. Tai atskira patalpa, skirta drabužių talpinimui. Ji yra patogi tuo, kad visi drabužiai gali būti vienoje vietoje, o joje jūs galite juos ir pasimatuoti. Individualiuose namuose drabužinėms gali būti skirtas atskiras kambarys, o butuose tam gali būti skirtas tamsusis kambariukas. Pasirinkus tokį sprendimą jums nereikės pirkti naujo baldo, tačiau jums prireiks pritaikyti patalpą drabužių kabinimui ir laikymui. Jei drabužinės įrengimo darbus atliks profesionalūs statybininkai, tai jums gali kainuoti nemažus pinigus, tačiau, jei pats esate nagingas, drabužinei įsirengti neišleisite daugiau pinigų nei kainuotų vidutinio dydžio geros kokybės spinta.

Skirtingų spintų tipų yra ir daugiau, nes rinkoje kas dieną atsiranda kokia nors naujovė, tačiau šiame straipsnyje apžvelgėme pagrindinius tipus, kurie padės jums apsispręsti kokia spinta gali tikti būtent jums.