Kurie NT objektai yra paklausiausi

Parduodami kotedžaiJei kartas nuo karto peržvelgiate šiandieninius nekilnojamojo turto skelbimus, tikriausiai pastebėjote, kad šiandien masiškai parduodami kotedžai – ir tai pastebima ne viename Lietuvos mieste. Trumpiau tariant, kotedžai tampa paklausia ir vartotojų mėgstama preke. Kita vertus, kai kurie vartotojai ieško nuosavų namų, kurie suteiktų didesnį privatumą ir laisvę. O tai akivaizdžiai parodo, kad kiekvieno vartotojo keliami reikalavimai yra labai skirtingi. Todėl tai, kas tinka vienam, gali visiškai netikti kitam. Būtent šis veiksnys turi įtakos ir investuotojams, kurie perka nekilnojamojo turto objektus. Įprastai, kai investuojama į NT rinką, įsigyti objektai nuomojami, o tai reiškia, kad būtina pasirinkti tokius NT objektus, kurie yra paklausūs gyventojų tarpe ir gali būti labai greitai išnuomoti.

Tokiu NT objektu gali tapti daugiabučiuose esantys butai. Būtent jie sulaukia didžiausio vartotojų susidomėjimo. Juk puikiai suprantama, kad didžioji dalis mūsų šalies gyventojų gyvena daugiabučiuose, o tai tiesiogiai įtakoja ir didesnę butų nuomos paklausą (http://nekilnojamasturtas.lt/butu-nuoma/). Kita vertus, nereikėtų suprasti klaidingai – ne kiekviename Lietuvos mieste nuomojami butai turi paklausą. Turbūt girdėjote, kad pastaruoju metu daugybė gyventojų iš kaimų, miestelių ir vienkiemių stengiasi keltis gyventi į didesnius miestus, pvz., Kauną ir Vilnių. Šiuose miestuose žmonės įžvelgia didesnes perspektyvas, todėl visiškai natūralu, kad juose gyventojų skaičius kasmet tik auga, tokiu būdu didėjant ir būsto nuomos paklausai.

Jei investuojate į Vilniuje esantį butą, galite tikėtis pakankamai stabilių pasyvių pajamų. Žinoma, taip pat reikėtų atsižvelgti ir į konkretų Vilniaus rajoną. Puikiai suprantama, kad butas, esantis Karoliniškių mikrorajone bus vertinamas prasčiau nei tokios pačios kvadratūros butas Vokiečių gatvėje. Tai dvi visiškai skirtingos vietos, todėl rinkdamiesi nekilnojamojo turto objektą, kuris jums turėtų generuoti papildomas mėnesines pajamas, turėtumėte atsižvelgti į kiekvieną net ir patį smulkiausią aspektą.

Taip pat nereikėtų pamiršti, kad nusprendus įsigyti butą, kurį vėliau nuomotumėte, reikia labai gerai ir tiksliai apskaičiuoti būsimus kaštus. Dažniausiai įsigyjami butai būna neremontuoti (tokiu atveju NT objekto kaina būna mažesnė), todėl reikia turėti omenyje, kad tam tikra dalis pinigų turės būti skirta ir buto renovacijai. Be abejo, visuomet butą galite nuomoti ir prastesnės būklės, būsimiems nuomininkams leidžiant jį suremontuoti patiems, tačiau tai nėra tikslingas sprendimas, kuris jums leistų gauti didesnes mėnesines pajamas. Todėl stenkitės įsigytą butą paversti kuo tvarkingesniu ir patrauklesniu būsimiems nuomininkams. Tuomet iš jų galėsite prašyti kur kas didesnės kainos.

Ką gi, nors tai tik keli patarimai iš daugelio, jie turėtų padėti jums lengviau suprasti, kokie veiksniai yra svarbūs investuojant į nekilnojamojo turto rinką. Tai pakankamai kompleksinė investicinė sritis, todėl visuomet sekite naujienas, domėkitės NT rinkos aktualijomis ir stenkitės prognozuoti ateityje būsiančius pokyčius.