Kaip padaryti daugiau darant mažiau

Verslo konsultacijosKiekvienas yra susidūręs su situacija, kai darbų krūva didėja, o laiko jiems atlikti – mažėja. Taip yra todėl, kad tinkamai neišnaudojamas turimas laikas ir galimybės. Pasidalinsime, kaip tai pakeisti jau šiandien ir palengvinti savo kasdienį gyvenimą – tiek asmeninėje, tiek profesinėje srityse.

  1. Pirkite paslaugas. Ne viskas, ką turite padaryti, turi būti atlikta jūsų rankomis. Visada galite pasikliauti kitų pagalba. Galite sumokėti įvairioms įmonėms už tokias paslaugas kaip verslo konsultacijos ar buhalterine apskaita. Pasinaudoję profesionalų pagalba ne tik sutaupysite laiką, bet ir būsite tikri, kad darbai atlikti puikiai ir itin kokybiškai. Taip pat, nebus problemų dėl laiko – mokėdami už paslaugas žinosite, kad visi darbai bus atlikti laiku.
  2. Svarbu nuolat koreguoti savo kasdienių darbų sąrašą ir žvelgti į jį kritiškai. Nuspręskite, kokios užduotys paprastai reikalauja daugiausia jūsų laiko ir apsvarstykite, ar tai galima pakeisti. Taip pat, raskite užduočių, kurios iš esmės visai nebūtinos, tačiau užima laiką. Pašalinę jas iš sąrašo paliksite daugiau vietos toms užduotims, kurios realiai artina jus tiek prie asmeninių, tiek ir prie profesinių tikslų. Aiškiai nustatykite, kiek laiko gali būti skirta konkrečiai užduočiai atlikti – taip būsite savo laiko šeimininkai ir tai padės kontroliuoti procesą.
  3. Pailsėkite. Gali būti, kad pagrindinė priežastis, kuri trukdo tobulėti bet kurioje srityje – nuovargis. Jo valdomi nesielgiate tinkamai ir negalite priimti geriausių sprendimų, nulemsiančių aukščiausius rezultatus. Skirkite laiko ne tik aštuonioms valandoms miego kas naktį, tačiau taip pat nors trumpam, bet kokybiškam atsikvėpimui dienos eigoje. Pietų pertraukos metu būtinai išeikite pasivaikščioti į lauką, namo vis dažniau grįžkite pėsčiomis – buvimas gryname ore padės pailsėti, įgauti naujų jėgų ir pilnu pajėgumu kibti į visas užduotis, kurios laukia.

Taigi, norint pasiekti didelių rezultatų ne visada būtina „juodai“ dirbti kiaurą parą. Netgi priešingai. Tinkamai suplanavę savo laiką, paskyrę tam tikrus darbus profesionalams ir palikę pakankamai laiko poilsiui, būsite tikri, kad viskas, ką norite pasiekti, bus įvykdyta. Ir gali būti, kad greičiau nei tikitės.