Kodėl verta leistis į žygį baidarėmis?

Baidariu nuomaTikriausiai ir jūsų elektroninio pašto dėžutę pasiekė jau ne vienas kelionių agentūros pasiūlymas – visiems įprasta Turkija ar Egiptas, su skaidriu baseino vandeniu ir gausiu švedišku stalu, egzotiškieji Filipinai, kuriuose galite apsistoti vandenyno pakrantėje, mėgautis gardžiais patiekalais ir iš arti pamatyti tikrų tikriausius dramblius. Deja, kad ir kaip viliojančiai skamba, dažnai šie pasiūlymai tampa tik svajonėmis, kurių nėra kaip įgyvendinti. Tačiau vasara artėja ir jei ne į Aziją, tai bent į kelionę po Lietuvą keletui dienų ištrūkti galima. Tam puikiausiai tinka žygiai baidarėmis.

Vis populiarėjanti laisvalaikio pramoga – kelionės upėmis ir ežerais baidarėmis, taip mėgstama dėl keletos priežasčių:

  • Kaina. Baidariu nuoma tikrai gerokai nepaplonins jūsų kišenės. Priklausomai nuo to, kuriam laikui, kurioje vietoje ir kuriomis savaitės dienomis ketinate plaukti, dvivietės baidarės kaina parai gali svyruoti nuo 10 iki 40 eurų. Pigiausiai kelionė susiorganizuoti galite žiemą, bet mažai kas pasiryžta tokiam ekstremaliam nuotykiui. Tuo tarpu nuo pavasario iki vidurvasario, kuomet pasiekiamas pats turistų sezono pikas, kaina stabiliai pamažu auga. Svarbu ir tai, kuriomis savaitės dienomis pageidausite plaukti. Savaitės pradžioje kaina gerokai mažesnė nei savaitgalį, tačiau dažnai taikomi įvairūs specialūs pasiūlymai, pavyzdžiui, nuomojantis baidares visam savaitgaliui – suteikiama nemaža nuolaida. Jei pageidaujate, kad baidarių nuomos įmonė suteiktų ir transportavimo paslaugas, tai yra, nuvežtų iki maršruto pradžios – tai taip pat šiek tiek kainuos.
  • Trukmė. Maršrutų Lietuvos upėmis ir ežerais tikrai netrūksta, o jų trukmė – pati įvairiausia. Galite leistis į trasą, kurioje užtruksite vos 5 valandas, o galite plaukti su nakvynėmis poilsiavietėse ar kaimo turizmo sodybose net keletą dienų. Jei nuo darbų galite atitrūkti tik savaitgaliui – ne bėda, tikrai rasite įdomų maršrutą, iki kurio net nereiks vykti toli nuo jūsų gyvenamosios vietos.
  • Įspūdžiai. Plaukdami pro miškus, girias ir slėnius vinguriuojančiomis užėmis ar ežerais galėsite grožėtis nuostabia gamta – visai šalia jūsų ramiai žolę rūpšnos elniai, o virš galvų skraidys rečiausi paukščiai. Kelionėje galite stabtelėti ir aplankyti įvairius istorinius bei archeologinius objektus – dvarus, pilis, bažnyčias ar piliakalnius. O keletas naktų, praleistų miško apsuptyje, iš galvos ištrins visus rūpesčius.

Patikėkite, smagus pasiplaukiojimas gimtosios šalies upėmis tikrai nėra prastesnis, nei savaitė užsienio kurorte. Įspūdžių bus į valias, o dar ir sutaupysite.