Kaip sumažinti kritulių daromą žalą?

lietaus zalaKrituliai daro žalą pastatui ne tik tada, kai prateka stogo danga. Didelę grėsmę jie kelia ir fasado konstrukcijoms, pamatams ir kitiems elementams, esantiems namo teritorijoje. Tik tinkamas kritulių nuvedimas gali garantuoti patikimą apsaugą nuo neigiamo vandens poveikio statiniams. Pavasarį, tirpstant sniegui arba didelių liūčių laikotarpiu išgelbėti savo žemės sklypą nuo vandens pertekliaus padės lietaus nuvedimo sistemos, kurias sudaro latakai vandeniui rinkti ir lietaus grioviai, taip pat vandens talpos.

Vandens nuvedimas – tai visas kompleksas priemonių, kurių reikia imtis, norint garantuoti patikimiausią apsaugą nuo kritulių ir sumažinti galimą žalą. Tai numato ir tam tikrų sistemų įrengimą: stogo vandens nuvedimo sistemos, vamzdžiai, latakai, vandens talpos ir rezervuarai, vandens filtravimo įrenginiai. Kiekviena šios sistemos grandis turi atitikti kritulių, būdingų konkrečiam regionui, normas.

Lietaus grioviai skirstomi į atviro tipo, uždaro tipo, mišraus tipo lietaus nuvedimo sistemas. Atviri lietaus grioviai dažniausiai naudojami sodo tipo namelių teritorijose arba užmiesčio gyvenvietėse. Latakai įrengiami šiek tiek žemiau žemės paviršiaus. Į juos suteka vanduo, kuris yra nuvedamas į utilizacijos ar valymo vietą. Atvirus griovius galima įrengti, naudojant akmenis, medieną ir kitas natūralias medžiagas. Tokiai lietaus vandens nuvedimo sistemai reikės mažai piniginių išlaidų, tačiau sugaišite daug laiko tvirtindami konstrukcijos sienas. Naudojant specializuotus lietaus latakus jų kaina gali stipriai skirtis nes ji priklauso nuo to, iš kokios medžiagos jie yra pagaminti. Pigiausi latakai iš plastiko, brangiausi – metaliniai. Tam, kad vandens nuvedimo sistema atrodytų patraukliai, naudojamos įvairios grotelės, uždengiančios latakus.

Uždaros lietaus nuvedimo sistemos įrengiamos mieste. Pagrindinis jų skirtumas yra tas, kad vanduo nuvedamas ne latakais, o per specialius vamzdžius, užkastus žemėje. Vamzdžiai jungia visus vandens surinkimo taškus ir galinį vandens utilizacijos tašką. Įsirengti tokią sistemą yra brangu ir sudėtinga, reikia visų komplektuojančių dalių ir gerai paruošto detalaus plano, kuris leis atlikti visus darbus su maksimaliu tikslumu. Kitaip tariant, kokią sistemą pasirinkti – tai kiekvieno asmeninis reikalas, tačiau uždara sistema reikalauja žymiai didesnių investicijų.

Planuojant vandens nuvedimo sistemą, visada reikia atsižvelgti ir į konkrečiam regionui būdingą maksimalų kritulių kiekį, kuris gali atsirasti stiprių liūčių ir uraganų metu. Apskaičiavus šiuos parametrus reikia rinktis technines priemones, galinčias atlikti vandens nuvedimą.